
Crvena zvezda definitivno ima novog štopera. Kako je u sredu prvi najavio MaxBet Sport, rukovodstvo je odmah reaglovalo i dovelo pojačanje u odbrani.
Frenklin Tebo je potpisao ugovor sa Zvezdom, a Sarpsborgu pripada obeštećenje od 2.500.000 evra, plus bonusi u narednih godinu dana. Pojačaće Nigerijac konkurenciju u poslednjoj liniji koju čine: Miloš Veljković, Rodrigao, Veljko Milosavljević i Stefan Leković.
Defanzivac će biti licenciran za plej-of Lige šampiona i ima pravo nastupa protiv Pafosa, a odradiće u petak trening sa novim saigračima, koji nisu otišli na gostovanje u Lučane.
Štoper rođen 2000. godine je visok 192 centimetra. Izuzetno je snažan i dominantan u skoku. Crveno-beli veruju da bi u Tebu mogli da dobiju naslednik Nasera Đige. U tekućoj sezoni je na 20 utakmica postigao gol i to protiv Bodo/Glimta. U karijeri je igrao još za Heken i Nasaravu iz Nigerije.
Dobra stvar za Zvezdu je da dolazi iz punog takmičarskog ritma, jer se prvenstvo u Norveškoj igra kalendarski od marta do novembra.