
Dve pobede i plasman u Ligu Evrope. Posle 3:1 u Atini, fudbaleri Olimpijakosa su u Leskovcu savladali Čukarički sa 3:0.
Trener Dijego Martinez je bio zadovoljan posle plasmana u grupnu fazu Lige Evrope.
– Pohvalio bih sve igrače Olimpijakosa. Ova serija utakmica poslednjih dana je bilo odlično. Svi su se trudili i to se vidi svakog dana. Očekujem da ćemo da budemo još bolji. Broj jedan u ekipi je jak mentalitet – istakao je Martinez i dodao:
– Zadovoljan kako igramo poslednjih nedelja, ali ne postoji ekipa koja je savršena. Možemo da budemo bolji u odbrani i napadu. Sviđa mi je kakav je odnos igrača i ekipe.
Atinjane sada čeka grupna faza Lige Evrope.
– Ove kvalifikacije nisu mnogo bitne jer sezona sada počinje. Moramo da se borimo na tri fornta. Ne možemo da budemo savršeni samo dva meseca. Ovo je dobar početak da bi ekipa bila kako treba.
Na kraju je govorio i o srpskom timu.
– Čukarički je pokazao da vredi, da je dobra ekipa. Mi smo bili bolji u dve utakmice. Nadam se da će da dobije iskustvo. U Ligi Evrope igraju samo kvalitetne ekipe – zaključio je Martinez.